Podiatrist Sevgi Çorapcı

Podiatrist Sevgi Çorapcı

Merhaba Değerli Misafirlerimiz,

Ben Sevgi Çorapcı. 1986 yılında Sydney Institute of Technology'den, Sydney Avustralya'da mezun oldum.

1986-1990 yılları arası Blacktown Health Care, Hills Health Centre ve Mt.Druitt Poliklinikleri'nde hizmet verdim.

1990-1995 arasında Avustralya’da Cremorne bölgesinde kendi kliniğimde çalıştım.

1995 yılında  Avustralya'dan Türkiye'ye ailemle birlikte taşındım. Antalya’da Akdeniz Tıp Fakültesi'nde Endokrin Bölümü'nde çalıştıktan sonra ilk ayak sağlığı merkezimizi, Antalya'da hizmete sunduk.

Ankara'ya yerleştikten sonra, Ankara Güven Hastanesi'nde kısa bir süre mesleğimi icra ettikten sonra, 2003 yılında Ankara'da Sevgi Çorapcı Ayak Sağlığı Merkezi'mi  açtım.

Sadece Ayak adlı kitabımı yazarak halkımızı ayak bakımı ve ayak sağlığının önemi konularında bilinçlendirmeye çalıştım. Bir çok TV programına katıldım ve yazılı medyada ayak sağlığı ile ilgili röportajlar yaptım. (Basında biz bölümüne bkz .)

Ayak sağlığı toplumumuzda halen gerektiği kadar ciddiye alınmamaktadır. Steril aletler ve doğru yöntemler ile yaklaşılması gereken hastalara yanlış tedavi uygulanarak daha farklı problemler yaratılmaktadır.

Son yıllarda sektörün boşluğunu fark eden eğitimsiz kişiler ayak sağlığı konusunda kendilerini uzman, podolog ve hatta podiatrist olarak tanıtarak halk sağlığına ciddi tehdit oluşturmaktadır. Özellikle diyabeti olan hastalara yapılan yanlış uygulamalardan dolayı çok ciddi sorunlarla karşılaşmaları yüksek bir olasılıktır.

Sevgi Çorapcı eğitim vermemektedir. Tarafımdan eğitim aldığını söyleyen kişilere itibar etmeyiniz.  

Saygılarımla

Podiatrist,

Ass.Dip.Pod.(N.S.W.)Sevgi Çorapcı


Üye Olduğu Dernekler

  1. Chiropodists' Registration Board
  2. The School of Natural Health Sciences
  3. The Australian Podiatry Association ( N.S.W)
  4. Chiropodists' Registration Board The School of Natural Health Sciences

Instagram @podologlaracorapci

Anatomik ve ortopedik olarak ayak sağlığına en uygun şekilde sizler için tasarladığımız Lalishco markamıza kliniğimizden ulaşabilirsiniz, sipariş verebilirsiniz


Sizden Gelen Yorumlar